Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Kam míříme

Kam míříme

Změny v měření tepla, teplé a studené vody

flag-3370970_19202.pngDne 11. 12. 2018 Evropská unie vydala předpis (směrnice evropského parlamentu a rady (EU) 2018/2002/EU, kterou se mění směrnice 2012/27/EU o energetické účinnosti), který reaguje na naplňování rámcové úmluvy Organizace spojených národů o změně klimatu známá také jako Pařížská dohoda.

Ta se zavazuje k udržení nárůstu globální průměrné teploty výrazně pod 2 °C ve srovnání s úrovní před průmyslovou revolucí a k vyvinutí úsilí o omezení teplotního nárůstu na 1,5 °C ve srovnání s úrovní před průmyslovou revolucí.

Směrnice evropského parlamentu a rady (EU) 2018/2002/EU (*.pdf, 928 kB)

Dále z této směrnice vybíráme pouze informace, které řeší měření tepla, teplé a studené vody v bytových domech - viz termíny.

Termíny směrnice Evropské unie

SMĚRNICE EVROPSKÉHO PARLAMENTU A RADY (EU) 2018/2002/EU ze dne 11. prosince 2018, kterou se mění směrnice 2012/27/EU o energetické účinnosti)

  • Po 25. říjnu 2020 by měly být nově instalované měřiče a indikátory pro rozdělování nákladů na vytápění pouze s dálkovým odečtem.
  • Od 1. ledna 2022 jsou konečným uživatelům v případech, kdy byly instalovány dálkově odečitatelné měřiče nebo indikátory pro rozdělování nákladů na vytápění, poskytovány informace o vyúčtování nebo spotřebě založené na skutečné spotřebě nebo na odečtech indikátorů pro rozdělování nákladů na vytápění alespoň jednou za měsíc.
  • Povinný dálkový odečet od 1. ledna 2027, pokud dotčený členský stát EU neprokáže, že to není nákladově efektivní.

Mobilní aplikace

Připravili jsme pro Vás mobilní aplikaci pro systém Android, která Vám umožní mít Vaší spotřebu tepla a vody pod kontrolou a bude Vás varovat v případě nadměrné spotřeby vody, takže strach z protékajícího WC bude pro Vás již minulostí.

Mějte Vaší spotřebu tepla a vody vždy na dosah ruky!

mobil_aplikace3.png

sestavy o spotřebě v pdf

Každý měsíc Vám zašleme detailní sestavu na Váš email. Budete tak vědět náměry vody a tepla v jednotlivých dnech a jejich srovnání se srovnatelným obdobím. Dozvíte se, i jak si vedete ve spotřebě tepla a vody v rámci Vašeho domu.

Spotřebu tepla a vody budete mít pod kontrolou!

 vysvedceni1.PNG

Vyzkoušejte DEMO mobilní aplikace CRS40 pro android!

LOGIN: demo
HESLO: nevyplňujte!

Dálkové denní odečty

Firma COOP THERM spol. s r.o. nabízí rádiové odečty již od roku 2007. Naše vodoměry Apator Metra s rádiovým modulem E-RM 30 a rozdělovače topných nákladů Apator Metra E-ITN 30.2 jsou již mezi našimi klienty hojně rozšířeny.

Nyní s chystající se změnou směrnice EU (viz výše) rozšiřujeme povědomí o našem centrálním odečtovém systému CRS 40, který je schopen naše rádiové vodoměry a indikátory odečítat až několikrát denně a poskytovat našim klientům detailní informace o jejich spotřebě každý měsíc a zároveň je chránit před nevyžádanou spotřebou.

Systém CRS 40 je ideálním řešením pro chystanou změnu směrnice EU, kdy od 1. ledna 2022 bude povinností informovat koncové spotřebitele o spotřebě alespoň jednou za měsíc.

Náklady s tímto požadavkem měsíčních odečtů se znatelně zvýší, a proto nabízíme našim klientům systém CRS 40, který je v porovnání s pochůzkovými odečty a rádiovými odečty vykonávané našimi pracovníky nákladově výrazně méně náročný.

apator-transparent-1000-tv.png

Co byste měli vědět o systému crs 40

crs_topografie.jpg

Systém CRS 40 slouží k bezkontaktnímu odečtu dat vysílaných rádiovými indikátory topných nákladů E-ITN 30 a rádiovými moduly pro vodoměry E-RM 30.

Systém je bezdrátový a s výjimkou napájení z elektrické sítě 230 V (a případného připojení k internetu) nevyžaduje při instalaci montáž žádných kabelů.

Díky instalaci systému centrálních odečtů CRS 40 můžete mít informace o spotřebě tepla a vody každý den v roce. Jakoukoliv chybu nebo ovlivnění lze navíc velice rychle odhalit a sjednat rychlou a efektivní nápravu. Díky tomu dojde i ke snížení množství ovlivnění - uživatelé rychle zjistí, že jejich neoprávněné zásahy jsou rychle zjištěny a nepřináší jim žádný užitek, naopak pouze nutnost uhradit náklady na uvedení poškozených indikátorů a vodoměrů zpět do bezzávadného stavu.

Díky velkému množství zasílaných aktuálních dat průběžně informuje o spotřebě a umožňuje zpracování statistik i rozborů spotřeby. Tak se dá mnoho problémů spojených např. s nadměrnou spotřebou některých nájemníků řešit již v průběhu zúčtovacího období.

Toky dat E-ITN, vdm a crs40

Toky dat se dělí na dvě části, jedna je sběr dat pomocí rádiových měřidel a systému CRS 40 na domech (viz horní část vývojového diagramu), a druhá je získání nákladů od dodavatelů energií (viz spodní část vývojového diagramu).

Data pak zpracovává server COOP THERMu, který vykonává tyto úkony:

  • Generuje měsíční sestavy spotřeb, které jsou zasílány e-mailem klientům.
  • Poskytuje data o spotřebách do mobilní aplikace.
Průvodce rozúčtováním